Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 165/60-R14. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta sommardäck för Orbit.
Orbit är ett sommardäck med diametern 14". Sommardäcket är 165 mm brett med en profil på 99 mm. Orbit har hastighetsindex H, vilket innebär att Orbit är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h.
Komplettera Orbit med matchande 14"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 485 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Orbit |
| Däckbeteckning | 165/60-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 165 mm |
| Profil | 99 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 75 |
| EAN | 6959956791323 |
Econex NA-1 är ett sommardäck med däckmärkningen 165/60-R14.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 165/60-R14.
Multihawk 2 - Ett sommardäck med däckmärkningen 165/60-R14.
Detta åretruntdäck från , kallat NK All Season Plus N-607+, har däckbeteckningen 165/60-R14.