Däckbeteckningen för detta vinterdäck från är 175/60-R18. Vinterdäcket du nu tittar på kallar för Alpin 6.
Alpin 6 passar på fälgar med en diameter på 18". Vinterdäcket är 175 mm brett med en profil på 105 mm. Alpin 6 är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h (index H).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 18"-fälgar för Alpin 6. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 804 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Alpin 6 |
| Däckbeteckning | 175/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 175 mm |
| Profil | 105 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 85 |
| EAN | 5942741087443 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 175/60-R18 och modellnamnet EUROWINTER HS01.
Speed-Grip 5 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 175/60-R18.
Vinterdäcket UltraGrip Performance 3 från med däckbeteckningen 175/60-R18.