Vinterdäcket Master-Grip 2 är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 175/65-R13. , som är kända av många för sina vinterdäck, kallar detta vinterdäck för Master-Grip 2.
Detta är ett vinterdäck från som passar till fälgar med en diameter på 13". vinterdäcket Master-Grip 2 är 175 mm brett och en profil på 114 mm. Detta är ett vinterdäck som får användas för hastigheter upp till 190 km/h (hastighetsindex T).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 13"-fälgar för Master-Grip 2. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 905 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Master-Grip 2 |
| Däckbeteckning | 175/65-R13 |
| Diameter | 13" |
| Bredd | 175 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 80 |
| EAN | 4024067632567 |
Winter i*cept RS (W442) är ett vinterdäck med däckmärkningen 175/65-R13.
WP-05 Arctictrekker är ett vinterdäck med däckmärkningen 175/65-R13.
åretruntdäck med däckbeteckningen 175/65-R13 och modellnamnet All Season AP2.
Sommardäcket Comet har en däckbeteckning som är 175/65-R13. Däcket kommer från .