Däckbeteckningen för detta vinterdäck från är 175/65-R14. Vinterdäcket du nu tittar på kallar för ICE ACTIVA 2.
Detta vinterdäck från passar på 14"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Däcket har en bredd på 175 mm och en profil på cirka 114 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på T är ICE ACTIVA 2 ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 190 km/h.
Behöver du 14"-fälgar till dina ICE ACTIVA 2? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 424 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | ICE ACTIVA 2 |
| Däckbeteckning | 175/65-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 175 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 86 |
| EAN | 4718022015945 |
Vinterdäcket ICE ACTIVA SW-8 har en däckbeteckning som är 175/65-R14. Däcket kommer från .
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 175/65-R14.
Winter Activa 4 är ett vinterdäck med däckmärkningen 175/65-R14.
Ett vinterdäck från . Winter Activa SV-3 har däckbeteckningen 175/65-R14.