åretruntdäcket Solar Van - 4S är ett åretruntdäck för er med skåpbilar som kräver däck med däckbeteckningen 175/65-R14. , som är kända av många för sina åretruntdäck, kallar detta åretruntdäck för Solar Van - 4S.
Solar Van - 4S är ett åretruntdäck som passar på fälgar med en diameter på 14". Solar Van - 4S har en bredd på 175 mm och en profil som motsvarar 65% av däckets bredd, det vill säga cirka 114 mm. Detta är ett åretruntdäck som får användas för hastigheter upp till 190 km/h (hastighetsindex T).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 14"-fälgar till Solar Van - 4S.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 602 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Solar Van - 4S |
| Däckbeteckning | 175/65-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 175 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 90/88 |
| EAN | 8605068731495 |
Sommardäcket Van CW-25 har en däckbeteckning som är 175/65-R14. Däcket kommer från .
Ett sommardäck från . NanoEnergy Van har däckbeteckningen 175/65-R14.
Vinterdäck från med modellnamnet Observe Van och däckbeteckningen 175/65-R14.
Detta sommardäck från , kallat Van-Life, har däckbeteckningen 175/65-R14.