Detta åretruntdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 175/65-R14 till din bil. har valt att kalla denna modell av åretruntdäck för Vector 4 Seasons Gen-3.
Detta -däck har en diameter på 14". Detta däck är 175 mm brett och har samtidigt en profil på 114 mm. Profilen motsvarar 65% av däckets bredd. Med detta åretruntdäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 210 km/h.
Behöver du 14"-fälgar till dina Vector 4 Seasons Gen-3? Passa på att köpa fälgar när du köper nya åretruntdäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 839 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Vector 4 Seasons Gen-3 |
| Däckbeteckning | 175/65-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 175 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 86 |
| EAN | 4038526419750 |
åretruntdäck från med modellnamnet Vector 4 Seasons Gen-2 och däckbeteckningen 175/80-R14.
Vector 4 Seasons Gen-3 - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 175/65-R15.
åretruntdäcket Vector 4 Seasons Gen-2 från med däckbeteckningen 175/65-R17.
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 165/60-R14.