Om du letar efter ett åretruntdäck med däckbeteckningen 175/65-R14 till din bil kan detta däck från vara något för dig. åretruntdäcket Celsius är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
Detta åretruntdäck passar på fälgar som har en diameter på 14". Detta däck har en bredd på 175 mm och har en profil som är ungefär 114 mm. Profilmåttet motsvarar 65% av däckets bredd. Detta åretruntdäck har ett hastighetsindex som är T (max 190 km/h).
Komplettera Celsius med matchande 14"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 407 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Celsius |
| Däckbeteckning | 175/65-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 175 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 86 |
| EAN | 4981910789475 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 175/65-R14.
Winter i*cept RS3 (W462) - Ett vinterdäck med däckmärkningen 175/65-R14.
Detta vinterdäck från , kallat WinterCraft ice Wi32, har däckbeteckningen 175/65-R14.