Detta vinterdäck från har däckmärkningen 185/55-R15. Vinterdäcket du nu tittar på kallar för Wintrac.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 15". Vinterdäcket är 185 mm brett med en profil på 102 mm. Wintrac klarar hastigheter upp till 210 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex H.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Wintrac då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 209 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Wintrac |
| Däckbeteckning | 185/55-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 82 |
| EAN | 8714692361241 |
Vinterdäck från med modellnamnet Wintrac och däckbeteckningen 185/55-R15.
Sommardäck med däckbeteckningen 185/55-R15 och modellnamnet Kinergy Eco 2 K435.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet AllSeasonExpert 2. Däcket har däckbeteckningen 185/55-R15.