har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 185/60-R14 för EfficientGrip Compact. Sommardäcket du nu tittar på kallar för EfficientGrip Compact.
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 14". Detta sommardäck har en bredd på 185 mm och en profil på cirka 111 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. EfficientGrip Compact har hastighetsindex T, vilket innebär att EfficientGrip Compact är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper EfficientGrip Compact då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 114 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | EfficientGrip Compact |
| Däckbeteckning | 185/60-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 111 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 82 |
| EAN | 5452000745002 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet EfficientGrip Compact 2. Däcket har däckbeteckningen 185/70-R14.
Sommardäck med däckbeteckningen 185/65-R14 och modellnamnet EfficientGrip Compact 2.
Sommardäcket EfficientGrip Compact 2 har en däckbeteckning som är 165/60-R14. Däcket kommer från .
har tagit fram detta sommardäck med namnet EfficientGrip Compact 2. Däcket har däckbeteckningen 185/65-R15.