Däckbeteckningen för detta åretruntdäck från är 185/60-R14. har valt att kalla denna modell av åretruntdäck för Solar - 4S.
Solar - 4S är ett åretruntdäck med en diameter på 14". åretruntdäcket är 185 mm brett med en profil på 111 mm. Hastighetsindex H som Solar - 4S har innebär hastigheter upp till 210 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Solar - 4S då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 554 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Solar - 4S |
| Däckbeteckning | 185/60-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 111 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 82 |
| EAN | 8605068730917 |
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 185/60-R14.
åretruntdäck med däckbeteckningen 185/55-R15 och modellnamnet Solar - 4S.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Solar - 4S. Däcket har däckbeteckningen 185/55-R15.
Ett åretruntdäck från . Kinergy 4S² H750 har däckbeteckningen 185/60-R14.