har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 185/60-R15 för Cinturato P1 Verde. Sommardäcket du nu tittar på kallar för Cinturato P1 Verde.
Med en diameter på 15" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta däck är 185 mm brett och har samtidigt en profil på 111 mm. Profilen motsvarar 60% av däckets bredd. Cinturato P1 Verde är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h (index H).
Behöver du 15"-fälgar till dina Cinturato P1 Verde? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 647 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Cinturato P1 Verde |
| Däckbeteckning | 185/60-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 111 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 84 |
| EAN | 8019227484045 |
Sommardäck med däckbeteckningen 185/60-R15 och modellnamnet Cinturato P1 Verde.
Sommardäck från med modellnamnet Cinturato P1 Verde och däckbeteckningen 185/60-R15.
Cinturato P1 Verde - Ett sommardäck med däckmärkningen 185/65-R15.
Cinturato P1 Verde - Ett sommardäck med däckmärkningen 185/65-R14.