CityTech II är ett däck från som har däckbeteckningen 185/60-R15. CityTech II är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Med en diameter på 15" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta däck har en bredd på 185 mm och har en profil som är ungefär 111 mm. Profilmåttet motsvarar 60% av däckets bredd. Detta är ett sommardäck som får användas för hastigheter upp till 210 km/h (hastighetsindex H).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper CityTech II. Mer information om passande 15"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 938 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CityTech II |
| Däckbeteckning | 185/60-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 111 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 88 |
| EAN | 4024069006236 |
Ett sommardäck från . CityTech II har däckbeteckningen 185/60-R15.
Sommardäcket CityTech II har en däckbeteckning som är 185/60-R14. Däcket kommer från .
Sommardäcket CityTech II har en däckbeteckning som är 185/60-R14. Däcket kommer från .
Sommardäck med däckbeteckningen 185/65-R14 och modellnamnet CityTech II.