har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 185/65-R14 för Orbit. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta sommardäck för Orbit.
Detta sommardäck från passar på 14"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. sommardäcket Orbit är 185 mm brett och en profil på 120 mm. Detta är ett sommardäck som får användas för hastigheter upp till 210 km/h (hastighetsindex H).
Behöver du även 14"-fälgar till sommardäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 544 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Orbit |
| Däckbeteckning | 185/65-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 120 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 86 |
| EAN | 6959956791569 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 185/60-R14.
Sommardäck med däckbeteckningen 185/55-R15 och modellnamnet Orbit.
Detta sommardäck från , kallat Orbit, har däckbeteckningen 185/60-R15.
Sommardäcket Orbit har en däckbeteckning som är 165/60-R14. Däcket kommer från .