har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 185/65-R14 för Advantage. Sommardäcket Advantage är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Advantage är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 14". Sommardäcket är 185 mm brett med en profil på 120 mm. Advantage har hastighetsindex T, vilket innebär att Advantage är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Advantage då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 331 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Advantage |
| Däckbeteckning | 185/65-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 120 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 86 |
| EAN | 3528707658852 |
Ett åretruntdäck från . Advantage All-Season har däckbeteckningen 185/65-R14.
Vinterdäck med däckbeteckningen 185/65-R14 och modellnamnet Master-Grip 2.
Premitra Ice SP3 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 185/65-R14.
Vinterdäcket UltraGrip 9+ har en däckbeteckning som är 185/65-R14. Däcket kommer från .