Vinterdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta vinterdäck har däckbeteckningen 185/65-R14. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta vinterdäck för Observe GSi6.
Detta vinterdäck från passar på 14"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Med vinterdäcket Observe GSi6 får du ett däck som är 185 mm brett och har en profil på 120 mm. Observe GSi6 klarar hastigheter upp till 210 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex H.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 14"-fälgar för Observe GSi6. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 140 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Observe GSi6 |
| Däckbeteckning | 185/65-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 120 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 86 |
| EAN | 4981910530633 |
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 185/55-R16.
Vinterdäck med däckbeteckningen 255/35-R19 och modellnamnet Observe GSi6 HP.
Observe GSi6 HP är ett vinterdäck med däckmärkningen 245/40-R18.
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 245/35-R19.