Quatrac 5 är ett däck från som har däckbeteckningen 185/65-R14. har valt att kalla denna modell av åretruntdäck för Quatrac 5.
Quatrac 5 passar på fälgar med en diameter på 14". Detta åretruntdäck har en bredd på 185 mm och en profil på cirka 120 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Quatrac 5 är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h (index T).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 14"-fälgar för Quatrac 5. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 516 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Quatrac 5 |
| Däckbeteckning | 185/65-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 120 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 86 |
| EAN | 5942741082998 |
Quatrac 5 är ett åretruntdäck med däckmärkningen 185/65-R14.
Detta åretruntdäck från , kallat Quatrac 5, har däckbeteckningen 185/70-R13.
Vinterdäck med däckbeteckningen 185/65-R14 och modellnamnet Master-Grip 2.
Premitra Ice SP3 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 185/65-R14.