All Season är ett åretruntdäck som passar bilar med däckbeteckningen 185/65-R14. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta åretruntdäck för All Season.
All Season passar på fälgar med en diameter på 14". Däcket har en bredd på 185 mm och en profil på cirka 120 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. All Season har hastighetsindex H, vilket innebär att All Season är ett åretruntdäck som är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h.
Behöver du 14"-fälgar till dina All Season? Passa på att köpa fälgar när du köper nya åretruntdäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 835 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | All Season |
| Däckbeteckning | 185/65-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 120 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 86 |
| EAN | 4038526524621 |
åretruntdäcket All Season-Grip från med däckbeteckningen 185/65-R14.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet All Season 2. Däcket har däckbeteckningen 185/65-R14.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet All Season AP2. Däcket har däckbeteckningen 185/65-R14.
Ett åretruntdäck från . All Season AP2 har däckbeteckningen 185/65-R14.