Ultra Grip Ice Arctic är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 185/65-R15. , som tillverkar detta vinterdäck, har gett det modellnamnet Ultra Grip Ice Arctic.
Med en diameter på 15" är detta vinterdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Ultra Grip Ice Arctic har en bredd på 185 mm och en profil som motsvarar 65% av däckets bredd, det vill säga cirka 120 mm. Med ett hastighetsindex på T är Ultra Grip Ice Arctic ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 190 km/h.
Behöver du även 15"-fälgar till vinterdäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 028 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ultra Grip Ice Arctic |
| Däckbeteckning | 185/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 120 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 88 |
| EAN | 5942741076850 |
Detta vinterdäck från , kallat Ultra Grip Ice Arctic, har däckbeteckningen 185/65-R15.
har tagit fram detta vinterdäck med namnet Ultra Grip Ice Arctic. Däcket har däckbeteckningen 185/70-R14.
Ultra Grip Ice Arctic är ett vinterdäck med däckmärkningen 175/65-R15.
Ultra Grip Ice Arctic - Ett vinterdäck med däckmärkningen 195/60-R15.