Detta vinterdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 185/65-R15 till din bil. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta vinterdäck för Hakkapeliitta 10.
Hakkapeliitta 10 är ett vinterdäck med en diameter på 15". Detta vinterdäck har en bredd på 185 mm och en profil på cirka 120 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Hakkapeliitta 10 klarar hastigheter upp till 190 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex T.
Behöver du 15"-fälgar till dina Hakkapeliitta 10? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 608 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Hakkapeliitta 10 |
| Däckbeteckning | 185/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 120 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
| EAN | 6419440324241 |
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 225/40-R18.
har tagit fram detta vinterdäck med namnet Hakkapeliitta 10. Däcket har däckbeteckningen 185/60-R15.
Vinterdäck med däckbeteckningen 195/65-R15 och modellnamnet Hakkapeliitta 10.
Ett vinterdäck från . Hakkapeliitta 10 har däckbeteckningen 175/65-R15.