Comet är ett däck från som har däckbeteckningen 185/65-R15. Sommardäcket du nu tittar på kallar för Comet.
Comet är ett sommardäck med en diameter på 15". sommardäcket Comet är 185 mm brett och en profil på 120 mm. Comet är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h (index T).
Vill du även köpa nya 15"-fälgar som passar till Comet? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 529 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Comet |
| Däckbeteckning | 185/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 120 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
| EAN | 8859291466062 |
Sommardäck från med modellnamnet Comet och däckbeteckningen 185/65-R15.
Detta sommardäck från , kallat Comet, har däckbeteckningen 185/65-R15.
Sommardäck med däckbeteckningen 185/70-R14 och modellnamnet Comet.
Sommardäcket Comet har en däckbeteckning som är 175/65-R13. Däcket kommer från .