Adapto är ett däck från som har däckbeteckningen 185/70-R14. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta åretruntdäck för Adapto.
Adapto passar på fälgar med en diameter på 14". åretruntdäcket är 185 mm brett med en profil på 130 mm. Adapto klarar hastigheter upp till 190 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex T.
Komplettera Adapto med matchande 14"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 888 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Adapto |
| Däckbeteckning | 185/70-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 130 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 88 |
| EAN | 5452000637574 |
Ett åretruntdäck från . Adapto HP har däckbeteckningen 185/65-R14.
Ett åretruntdäck från . Adapto har däckbeteckningen 165/70-R13.
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 185/70-R14.
har tagit fram detta vinterdäck med namnet WinterContact TS 870. Däcket har däckbeteckningen 185/70-R14.