All Season Van AW-8 är ett däck från som har däckbeteckningen 185/75-R14. Detta åretruntdäck har modellnamnet All Season Van AW-8 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta är ett åretruntdäck från som passar till fälgar med en diameter på 14". Med åretruntdäcket All Season Van AW-8 får du ett däck som är 185 mm brett och har en profil på 139 mm. Hastighetsindex S som All Season Van AW-8 har innebär hastigheter upp till 180 km/h.
Vill du även köpa nya 14"-fälgar som passar till All Season Van AW-8? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 623 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | All Season Van AW-8 |
| Däckbeteckning | 185/75-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 139 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 102/100 |
| EAN | 4718022029843 |
Vinterdäcket Observe Van från med däckbeteckningen 185/75-R14.
Sommardäck med däckbeteckningen 185/75-R14 och modellnamnet NanoEnergy Van.
Ett sommardäck från . Roadian CT8 har däckbeteckningen 205/65-R15.
Detta sommardäck från , kallat Roadian CT8, har däckbeteckningen 205/65-R15.