Däckbeteckningen för detta åretruntdäck från är 185/75-R16. , som är kända av många för sina åretruntdäck, kallar detta åretruntdäck för Solar Van - 4S.
Solar Van - 4S har en diameter som är 16" och därmed passar på 16"-fälgar. Däcket har en bredd på 185 mm och en profil på cirka 139 mm, vilket motsvarar 75% av däckets bredd. Solar Van - 4S har hastighetsindex R, vilket innebär att Solar Van - 4S är ett åretruntdäck som är godkänt för hastigheter upp till 170 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Solar Van - 4S. Mer information om passande 16"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 715 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Solar Van - 4S |
| Däckbeteckning | 185/75-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 139 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 104/102 |
| EAN | 8605068731556 |
All Season Van - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 185/75-R16.
Stratos Van är ett vinterdäck med däckmärkningen 185/75-R16.
Ett åretruntdäck från . BluEarth-Van All Season RY61 har däckbeteckningen 185/75-R16.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Van-Life 3. Däcket har däckbeteckningen 185/75-R16.