Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 195/45-R17 till din bil. Detta sommardäck har modellnamnet Eagle F1 GS-D3 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Eagle F1 GS-D3 är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 17". Detta däck har en bredd på 195 mm och har en profil som är ungefär 88 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Eagle F1 GS-D3 klarar hastigheter upp till 270 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex W.
Behöver du även 17"-fälgar till sommardäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 509 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 GS-D3 |
| Däckbeteckning | 195/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 88 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 81 |
| EAN | 4038526512055 |
Sommardäck med däckbeteckningen 195/45-R17 och modellnamnet Eagle F1 GS-D3.
har tagit fram detta sommardäck med namnet AS-1. Däcket har däckbeteckningen 195/40-R17.
Ett sommardäck från . Ventus S1 Evo K107 har däckbeteckningen 195/40-R17.
har tagit fram detta sommardäck med namnet ZIEX ZE310 ECORUN. Däcket har däckbeteckningen 195/40-R17.