Vansmart A/S AL2 är ett åretruntdäck som passar skåpbilar med däckbeteckningen 195/55-R10. har valt att kalla denna modell av åretruntdäck för Vansmart A/S AL2.
Vansmart A/S AL2 är ett åretruntdäck som passar på fälgar med en diameter på 10". Detta åretruntdäck har en bredd på 195 mm och en profil på cirka 107 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Detta åretruntdäck har ett hastighetsindex som är P (max 150 km/h).
Behöver du även 10"-fälgar till åretruntdäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 181 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Vansmart A/S AL2 |
| Däckbeteckning | 195/55-R10 |
| Diameter | 10" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 107 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | P (max 150 km/h) |
| Belastningskod | 98/96 |
| EAN | 4717784341347 |
Ett sommardäck från . TR-10 har däckbeteckningen 195/55-R10.
Sommardäck från med modellnamnet CR-966N Trailermaxx och däckbeteckningen 195/55-R10.
Detta åretruntdäck från , kallat Vansmart A/S AL2, har däckbeteckningen 195/65-R16.
Detta åretruntdäck från , kallat Vansmart A/S AL2, har däckbeteckningen 195/60-R16.