har valt att kalla detta åretruntdäck med däckbeteckningen 195/55-R16 för CrossClimate 3. Detta åretruntdäck har modellnamnet CrossClimate 3 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta åretruntdäck passar på fälgar som har en diameter på 16". åretruntdäcket CrossClimate 3 har en bredd som är 195 mm och en däcksida med en höjd på cirka 107 mm (55% av däckets bredd). Med detta åretruntdäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Du kan komplettera detta åretruntdäck med 16"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 668 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 195/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 107 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
| EAN | 3528705411404 |
åretruntdäck med däckbeteckningen 195/55-R16 och modellnamnet CrossClimate 2.
CrossClimate 2 - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 205/55-R16.
åretruntdäcket CrossClimate 3 har en däckbeteckning som är 205/55-R16. Däcket kommer från .
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet CrossClimate 2. Däcket har däckbeteckningen 195/55-R16.