Om du letar efter ett åretruntdäck med däckbeteckningen 195/55-R16 till din bil kan detta däck från vara något för dig. , som är kända av många för sina åretruntdäck, kallar detta åretruntdäck för CrossClimate 3.
Med en diameter på 16" är detta åretruntdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta åretruntdäck har en bredd på 195 mm och en profil på cirka 107 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Detta åretruntdäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper CrossClimate 3. Mer information om passande 16"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 937 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 195/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 107 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 87 |
| EAN | 3528706787775 |
CrossClimate 2 - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 195/55-R16.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 195/55-R16.
Detta sommardäck från , kallat Sport BluResponse, har däckbeteckningen 195/55-R16.