Celsius AS2 är ett åretruntdäck som passar bilar med däckbeteckningen 195/55-R16. Celsius AS2 är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
Celsius AS2 har en diameter som är 16" och därmed passar på 16"-fälgar. Däcket har en bredd på 195 mm och en profil på cirka 107 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Med detta åretruntdäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 210 km/h.
Vill du även köpa nya 16"-fälgar som passar till Celsius AS2? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 530 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Celsius AS2 |
| Däckbeteckning | 195/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 107 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 87 |
| EAN | 4981910566915 |
åretruntdäck från med modellnamnet Celsius AS2 och däckbeteckningen 195/55-R16.
Celsius AS2 är ett åretruntdäck med däckmärkningen 195/55-R16.
åretruntdäcket Celsius AS2 från med däckbeteckningen 195/55-R15.
åretruntdäck med däckbeteckningen 195/55-R15 och modellnamnet Celsius AS2.