Detta åretruntdäck från har däckmärkningen 195/55-R16. åretruntdäcket du nu tittar på kallar för CrossClimate 3.
Detta -däck har en diameter på 16". Detta däck har en bredd på 195 mm och har en profil som är ungefär 107 mm. Profilmåttet motsvarar 55% av däckets bredd. Detta åretruntdäck har ett hastighetsindex som är H (max 210 km/h).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 16"-fälgar för CrossClimate 3. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 725 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 195/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 107 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
| EAN | 3528705835590 |
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet CrossClimate 2. Däcket har däckbeteckningen 195/55-R16.
åretruntdäck med däckbeteckningen 195/65-R15 och modellnamnet CrossClimate 2.
Detta åretruntdäck från , kallat CrossClimate 3, har däckbeteckningen 205/55-R16.
CrossClimate 2 - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 205/55-R16.