har valt att kalla detta åretruntdäck med däckbeteckningen 195/55-R16 för CrossClimate 3. har valt att kalla denna modell av åretruntdäck för CrossClimate 3.
CrossClimate 3 är ett åretruntdäck med diametern 16". CrossClimate 3 har en bredd på 195 mm och en profil som motsvarar 55% av däckets bredd, det vill säga cirka 107 mm. Hastighetsindex H som CrossClimate 3 har innebär hastigheter upp till 210 km/h.
Behöver du 16"-fälgar till dina CrossClimate 3? Passa på att köpa fälgar när du köper nya åretruntdäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 689 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 195/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 107 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 87 |
| EAN | 3528702640234 |
åretruntdäcket CrossClimate 2 från med däckbeteckningen 195/55-R16.
Sommardäck med däckbeteckningen 195/55-R16 och modellnamnet EfficientGrip Performance.
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 195/55-R16.
Vinterdäck från med modellnamnet UltraGrip 8 Performance och däckbeteckningen 195/55-R16.