åretruntdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta åretruntdäck har däckbeteckningen 195/55-R19. , som är kända av många för sina åretruntdäck, kallar detta åretruntdäck för AllSeasonContact 2.
Detta åretruntdäck från passar på 19"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. åretruntdäcket är 195 mm brett med en profil på 107 mm. Hastighetsindexet för AllSeasonContact 2 är T. Detta innebär att AllSeasonContact 2 är godkänt att användas upp till 190 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 19"-fälgar till AllSeasonContact 2.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 674 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | AllSeasonContact 2 |
| Däckbeteckning | 195/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 107 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
| EAN | 4019238302240 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet Primacy 5 Energy. Däcket har däckbeteckningen 195/55-R19.
Ett vinterdäck från . Alpin 7 har däckbeteckningen 195/55-R19.
Vinterdäck från med modellnamnet WinterCraft ice Wi51 och däckbeteckningen 205/55-R16.
Vinterdäcket Polaris North 6 från med däckbeteckningen 205/55-R16.