Vector 4 Seasons Gen-3 har en däckbeteckning som lyder 195/60-R15. har valt att kalla denna modell av åretruntdäck för Vector 4 Seasons Gen-3.
Detta åretruntdäck från passar på 15"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Vector 4 Seasons Gen-3 har en bredd på 195 mm och en profil som motsvarar 60% av däckets bredd, det vill säga cirka 117 mm. Vector 4 Seasons Gen-3 har hastighetsindex V, vilket innebär att Vector 4 Seasons Gen-3 är ett åretruntdäck som är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h.
Spara pengar och köp med nya 15"-fälgar samtidigt som du köper Vector 4 Seasons Gen-3. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 804 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Vector 4 Seasons Gen-3 |
| Däckbeteckning | 195/60-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 117 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
| EAN | 5942741076768 |
åretruntdäck från med modellnamnet Vector 4 Seasons Gen-3 och däckbeteckningen 195/60-R15.
åretruntdäcket Vector 4 Seasons Gen-3 från med däckbeteckningen 185/65-R15.
åretruntdäcket Vector 4 Seasons Gen-2 har en däckbeteckning som är 195/60-R15. Däcket kommer från .
Vector 4 Seasons Gen-3 är ett åretruntdäck med däckmärkningen 195/60-R18.