ZV7 har en däckbeteckning som lyder 195/60-R15. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta sommardäck för ZV7.
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 15". Sommardäcket ZV7 har en bredd som är 195 mm och en däcksida med en höjd på cirka 117 mm (60% av däckets bredd). Med ett hastighetsindex på V är ZV7 ett sommardäck som lämpar sig för hastigheter upp till 240 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper ZV7 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 273 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | ZV7 |
| Däckbeteckning | 195/60-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 117 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 88 |
| EAN | 0029142846109 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet ZV7. Däcket har däckbeteckningen 195/50-R15.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 195/45-R16.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 195/55-R16.