har valt att kalla detta åretruntdäck med däckbeteckningen 195/60-R16 för Comtrac 2 All Season +. Comtrac 2 All Season + är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
Comtrac 2 All Season + har en diameter som är 16" och därmed passar på 16"-fälgar. Här har du ett åretruntdäck från som är 195 brett och med en profil på 117 mm. Hastighetsindex H som Comtrac 2 All Season + har innebär hastigheter upp till 210 km/h.
Behöver du 16"-fälgar till dina Comtrac 2 All Season +? Passa på att köpa fälgar när du köper nya åretruntdäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 399 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Comtrac 2 All Season + |
| Däckbeteckning | 195/60-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 117 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 99/97 |
| EAN | 8714692361975 |
Comtrac 2 All Season + är ett åretruntdäck med däckmärkningen 195/60-R16.
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 195/60-R16.
Detta sommardäck från , kallat Comtrac 2+, har däckbeteckningen 195/60-R16.
Sommardäck med däckbeteckningen 195/60-R16 och modellnamnet Comtrac 2.