Om du letar efter ett åretruntdäck med däckbeteckningen 195/60-R18 till din bil kan detta däck från vara något för dig. åretruntdäcket CrossClimate 3 är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
Detta åretruntdäck passar på fälgar som har en diameter på 18". Med åretruntdäcket CrossClimate 3 får du ett däck som är 195 mm brett och har en profil på 117 mm. Med detta åretruntdäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 210 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper CrossClimate 3 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 031 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 195/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 117 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 96 |
| EAN | 3528705517052 |
åretruntdäcket CrossClimate 2 från med däckbeteckningen 195/60-R18.
åretruntdäck från med modellnamnet CrossClimate 2 och däckbeteckningen 205/60-R16.
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 205/60-R16.
CrossClimate 2 är ett åretruntdäck med däckmärkningen 215/60-R17.