EfficientGrip Compact 2 har en däckbeteckning som lyder 195/65-R15. Sommardäcket du nu tittar på kallar för EfficientGrip Compact 2.
EfficientGrip Compact 2 har en diameter som är 15" och därmed passar på 15"-fälgar. EfficientGrip Compact 2 har en bredd på 195 mm och en profil som motsvarar 65% av däckets bredd, det vill säga cirka 127 mm. Med ett hastighetsindex på T är EfficientGrip Compact 2 ett sommardäck som lämpar sig för hastigheter upp till 190 km/h.
Behöver du 15"-fälgar till dina EfficientGrip Compact 2? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 148 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | EfficientGrip Compact 2 |
| Däckbeteckning | 195/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 127 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
Sommardäcket EfficientGrip Compact 2 har en däckbeteckning som är 165/65-R15. Däcket kommer från .
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 175/65-R15.
har tagit fram detta sommardäck med namnet EfficientGrip Compact 2. Däcket har däckbeteckningen 185/65-R15.
Sommardäck med däckbeteckningen 185/65-R14 och modellnamnet EfficientGrip Compact 2.