Celsius AS2 har en däckbeteckning som lyder 195/65-R15. åretruntdäcket Celsius AS2 är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
Celsius AS2 har en diameter som är 15" och därmed passar på 15"-fälgar. Med åretruntdäcket Celsius AS2 får du ett däck som är 195 mm brett och har en profil på 127 mm. Celsius AS2 är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h (index V).
Du kan komplettera detta åretruntdäck med 15"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 152 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Celsius AS2 |
| Däckbeteckning | 195/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 127 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 4981910566977 |
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Celsius AS2. Däcket har däckbeteckningen 195/65-R15.
Detta åretruntdäck från , kallat Celsius AS2, har däckbeteckningen 195/65-R15.
åretruntdäcket Celsius AS2 från med däckbeteckningen 195/55-R15.
åretruntdäck med däckbeteckningen 195/55-R15 och modellnamnet Celsius AS2.