har valt att kalla detta åretruntdäck med däckbeteckningen 195/70-R14 för Solar - 4S. har valt att kalla denna modell av åretruntdäck för Solar - 4S.
Med en diameter på 14" är detta åretruntdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta åretruntdäck har en bredd på 195 mm och en profil på cirka 137 mm, vilket motsvarar 70% av däckets bredd. Hastighetsindex T som Solar - 4S har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Du kan komplettera detta åretruntdäck med 14"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 557 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Solar - 4S |
| Däckbeteckning | 195/70-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 137 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
| EAN | 8605068730948 |
åretruntdäcket Solar - 4S från med däckbeteckningen 195/70-R14.
Kinergy 4S² H750 - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 195/70-R14.
åretruntdäck från med modellnamnet Solus 4S HA31 och däckbeteckningen 195/70-R14.
Ett åretruntdäck från . Solar Van - 4S har däckbeteckningen 195/70-R15.