åretruntdäcket Solar Van - 4S är ett åretruntdäck för er med skåpbilar som kräver däck med däckbeteckningen 195/75-R16. Solar Van - 4S är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
Med en diameter på 16" är detta åretruntdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Med åretruntdäcket Solar Van - 4S får du ett däck som är 195 mm brett och har en profil på 146 mm. Hastighetsindexet för Solar Van - 4S är R. Detta innebär att Solar Van - 4S är godkänt att användas upp till 170 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Solar Van - 4S då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 056 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Solar Van - 4S |
| Däckbeteckning | 195/75-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 146 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 107/105 |
| EAN | 8605068731587 |
Ett åretruntdäck från . FourTech Van har däckbeteckningen 195/75-R16.
Nord*Frost Van 2 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 195/75-R16.
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 195/75-R16.
åretruntdäck från med modellnamnet Van-All Season och däckbeteckningen 195/75-R16.