Vinterdäcket Winguard Sport är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 205/40-R17. Detta -däck är av modellen Winguard Sport.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 17". Vinterdäcket är 205 mm brett med en profil på 82 mm. Hastighetsindex V som Winguard Sport har innebär att det är ett vinterdäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 240 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 17"-fälgar för Winguard Sport. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 882 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Winguard Sport |
| Däckbeteckning | 205/40-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 82 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 84 |
| EAN | 8807622023408 |
Vinterdäcket Winguard Sport 2 har en däckbeteckning som är 205/40-R17. Däcket kommer från .
Vinterdäck från med modellnamnet Winguard Sport 2 och däckbeteckningen 205/40-R17.
Sommardäcket Noble Sport NS-20 från med däckbeteckningen 205/40-R17.
Sommardäck med däckbeteckningen 205/40-R17 och modellnamnet Noble Sport NS-20.