Detta sommardäck från har däckmärkningen 205/40-R18. Detta -däck är av modellen ZIEX ZE310 ECORUN.
ZIEX ZE310 ECORUN är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 18". ZIEX ZE310 ECORUN har en bredd på 205 mm och en profil som motsvarar 40% av däckets bredd, det vill säga cirka 82 mm. Med ett hastighetsindex på W är ZIEX ZE310 ECORUN ett sommardäck som lämpar sig för hastigheter upp till 270 km/h.
Spara pengar och köp med nya 18"-fälgar samtidigt som du köper ZIEX ZE310 ECORUN. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 896 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | ZIEX ZE310 ECORUN |
| Däckbeteckning | 205/40-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 82 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 86 |
| EAN | 4250427423043 |
Sommardäcket ZIEX ZE310 ECORUN har en däckbeteckning som är 205/40-R17. Däcket kommer från .
Ett sommardäck från . ZIEX ZE310 ECORUN har däckbeteckningen 235/40-R18.
Sommardäck med däckbeteckningen 225/40-R18 och modellnamnet ZIEX ZE310 ECORUN.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 225/40-R18.