Detta åretruntdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 205/45-R16 till din bil. , som tillverkar detta åretruntdäck, har gett det modellnamnet Turanza All season 6.
Detta är ett åretruntdäck från som passar till fälgar med en diameter på 16". Här har du ett åretruntdäck från som är 205 brett och med en profil på 92 mm. Hastighetsindex W som Turanza All season 6 har innebär hastigheter upp till 270 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 16"-fälgar till Turanza All season 6.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 024 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Turanza All season 6 |
| Däckbeteckning | 205/45-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 92 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 87 |
| EAN | 3286348025784 |
Sommardäck med däckbeteckningen 205/45-R16 och modellnamnet Turanza T005.
Sommardäck från med modellnamnet Turanza 6 och däckbeteckningen 205/45-R16.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 205/50-R16.
Sommardäck med däckbeteckningen 205/50-R16 och modellnamnet Turanza T005.