åretruntdäcket CrossClimate 3 är ett åretruntdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 205/45-R17. CrossClimate 3, som detta åretruntdäck heter, är ett åretruntdäck från .
Detta åretruntdäck från passar på 17"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. CrossClimate 3 har en bredd på 205 mm och en profil som motsvarar 45% av däckets bredd, det vill säga cirka 92 mm. Detta är ett åretruntdäck som får användas för hastigheter upp till 270 km/h (hastighetsindex W).
Vill du även köpa nya 17"-fälgar som passar till CrossClimate 3? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 912 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 205/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 92 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 88 |
| EAN | 3528700029673 |
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet CrossClimate 2. Däcket har däckbeteckningen 205/45-R17.
Detta sommardäck från , kallat ZIEX ZE320, har däckbeteckningen 205/45-R17.
Sommardäcket Advantage 2 har en däckbeteckning som är 205/45-R17. Däcket kommer från .
Ett åretruntdäck från . Cinturato All Season SF 3 har däckbeteckningen 205/45-R17.