har valt att kalla detta åretruntdäck med däckbeteckningen 205/45-R17 för CrossClimate 3. åretruntdäcket du nu tittar på kallar för CrossClimate 3.
CrossClimate 3 är ett åretruntdäck med diametern 17". Däcket har en bredd på 205 mm och en profil på cirka 92 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindexet för CrossClimate 3 är V. Detta innebär att CrossClimate 3 är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Du kan komplettera detta åretruntdäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 907 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 205/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 92 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 88 |
| EAN | 3528706985553 |
CrossClimate 2 är ett åretruntdäck med däckmärkningen 205/45-R17.
åretruntdäck med däckbeteckningen 185/60-R15 och modellnamnet CrossClimate 2.
åretruntdäcket CrossClimate 2 har en däckbeteckning som är 195/50-R16. Däcket kommer från .
åretruntdäcket Quadraxer 3 från med däckbeteckningen 205/45-R17.