Detta åretruntdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 205/45-R17 till din bil. har valt att kalla denna modell av åretruntdäck för All Season.
Detta åretruntdäck passar på fälgar som har en diameter på 17". Detta däck är 205 mm brett och har samtidigt en profil på 92 mm. Profilen motsvarar 45% av däckets bredd. All Season klarar hastigheter upp till 270 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex W.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 17"-fälgar till All Season.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 467 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | All Season |
| Däckbeteckning | 205/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 92 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 88 |
| EAN | 4038526523662 |
Ett åretruntdäck från . Cinturato All Season SF 3 har däckbeteckningen 205/45-R17.
Detta åretruntdäck från , kallat All Season 2, har däckbeteckningen 205/45-R17.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Premitra All Season AP3. Däcket har däckbeteckningen 205/45-R17.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Turanza All season 6. Däcket har däckbeteckningen 205/45-R17.