CrossClimate 3 har en däckbeteckning som lyder 205/50-R16. åretruntdäcket CrossClimate 3 är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
CrossClimate 3 är ett åretruntdäck med diametern 16". CrossClimate 3 har en bredd på 205 mm och en profil som motsvarar 50% av däckets bredd, det vill säga cirka 103 mm. Hastighetsindex Y som CrossClimate 3 har innebär hastigheter upp till 300 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper CrossClimate 3 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 135 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 205/50-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 103 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 87 |
| EAN | 3528708184534 |
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet CrossClimate 2. Däcket har däckbeteckningen 205/50-R16.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Bravuris 5HM. Däcket har däckbeteckningen 205/50-R16.
Ett sommardäck från . RainSport 5 har däckbeteckningen 205/50-R16.
RainSport 5 är ett sommardäck med däckmärkningen 205/50-R16.