Detta vinterdäck från har däckmärkningen 205/50-R17. , som tillverkar detta vinterdäck, har gett det modellnamnet Cinturato Winter 2.
Cinturato Winter 2 passar på fälgar med en diameter på 17". Detta däck har en bredd på 205 mm och har en profil som är ungefär 103 mm. Profilmåttet motsvarar 50% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på H är Cinturato Winter 2 ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 210 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 17"-fälgar till Cinturato Winter 2.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 053 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Cinturato Winter 2 |
| Däckbeteckning | 205/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 103 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 93 |
| EAN | 8019227393187 |
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 205/50-R17.
Winter i*cept IZ3 W636 är ett vinterdäck med däckmärkningen 205/50-R17.
Ett vinterdäck från . Winter SottoZero 3 har däckbeteckningen 205/50-R17.
Detta vinterdäck från , kallat Winter Sport 5, har däckbeteckningen 205/50-R17.