Sport BluResponse har en däckbeteckning som lyder 205/55-R16. har valt att kalla denna modell av sommardäck för Sport BluResponse.
Sport BluResponse är ett sommardäck med en diameter på 16". Däcket har en bredd på 205 mm och en profil på cirka 113 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 16"-fälgar för Sport BluResponse. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 107 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Sport BluResponse |
| Däckbeteckning | 205/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
| EAN | 5452000703705 |
Detta sommardäck från , kallat Sport BluResponse, har däckbeteckningen 205/55-R16.
Detta sommardäck från , kallat Sport BluResponse, har däckbeteckningen 205/55-R16.
Sommardäcket Sport BluResponse har en däckbeteckning som är 205/55-R16. Däcket kommer från .
Ett sommardäck från . Sport BluResponse har däckbeteckningen 205/55-R16.