åretruntdäcket Vector 4 Seasons Gen-3 är ett åretruntdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 205/55-R16. , som är kända av många för sina åretruntdäck, kallar detta åretruntdäck för Vector 4 Seasons Gen-3.
Vector 4 Seasons Gen-3 är ett åretruntdäck som passar på fälgar med en diameter på 16". Detta åretruntdäck har en bredd på 205 mm och en profil på cirka 113 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Hastighetsindex V som Vector 4 Seasons Gen-3 har innebär att det är ett åretruntdäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 240 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 16"-fälgar till Vector 4 Seasons Gen-3.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 081 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Vector 4 Seasons Gen-3 |
| Däckbeteckning | 205/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Vector 4 Seasons Gen-3. Däcket har däckbeteckningen 205/55-R16.
åretruntdäcket Vector 4 Seasons Gen-3 har en däckbeteckning som är 195/55-R16. Däcket kommer från .
åretruntdäcket Vector 4 Seasons Gen-2 har en däckbeteckning som är 195/55-R16. Däcket kommer från .
åretruntdäck från med modellnamnet Vector 4 Seasons Gen-3 och däckbeteckningen 205/55-R16.