Winter har en däckbeteckning som lyder 205/55-R16. Detta vinterdäck har modellnamnet Winter och är ett av alla däck som tillverkas av .
Winter är ett vinterdäck som passar på fälgar med en diameter på 16". Här har du ett vinterdäck från som är 205 brett och med en profil på 113 mm. Med detta vinterdäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 16"-fälgar för Winter. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 346 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Winter |
| Däckbeteckning | 205/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
| EAN | 4038526070258 |
Vinterdäck från med modellnamnet Winter Activa 4 och däckbeteckningen 205/55-R16.
har tagit fram detta vinterdäck med namnet Winter i*cept RS3 (W462). Däcket har däckbeteckningen 205/55-R16.
Detta vinterdäck från , kallat Winter i*cept RS3 (W462), har däckbeteckningen 205/55-R16.
Vinterdäcket Winter i*cept RS3 (W462) har en däckbeteckning som är 205/55-R16. Däcket kommer från .